1. Was de groenten zo nodig. Snijd de broccoli in grove stukken. Bij aankoop van een hele pompoen, snijd ook de pompoen in wat kleinere stukjes.
2. Zet een kookpan op het vuur met water en breng aan de kook. Doe er de pompoen en broccoli in en laat ca. 10 min koken.
3. Kruid de zalm met dille, (Keltisch zee)zout en peper naar smaak. Zet een koekenpan met een laagje water op het vuur en gaar hier in 10 minuten de zalm in op laag vuur. Draai na 6 min de zalm om zodat beide kanten gaar worden.
4. Snijd de radijs in plakjes.
5. Gaar ondertussen de radijs en de boerenkool in een andere koekenpan met een laagje water op middelhoog vuur. Gedurende ongeveer 6 minuten.
6. Als de zalm gaar is maak er dan kleine stukjes van.
7. Serveer de groenten samen met de zalm op een bord, besprenkel naar smaak nog met wat (Keltisch zee)zout en peper. Doe er citroensap, olijfolie en nog wat gehakte walnoten overheen.